Nadkłykieć bczny kości ramiennej to malutka wyniosłość położona w dalszej części tej kości. Ten niewielki guzek jest miejscem przyczepu rozległej grupy mięśni prostujących nadgarstek. Ciągłe powtarzanie ruchów, lub zbyt duże napięcie mięśni z tejże grupy będzie w stanie doprowadzić do sytuacji w jakiej to ścięgna zostaną nadto obciążone co w efekcie doprowadzi do pojawienia się mikrouszkodzeń jak i również pobudzenia włókien nocyceptywnych typu C.
Diagnostyka różnicowa.
Abyprzeprowadzić owocne leczenie warto wykluczyć inne czynniki patologiczne jak:
-neurodynamika,
-uszkodzenie więzadeł pobocznych stawu łokciowego,
-choroba zwyrodnieniowa stawu łokciowego,
-zespół ciasnoty międzypowięziowej,
-zespół odwracacza.
Diagnozowanie.
Najbardziej reprezentatywnym symptomem w tej chorobie zdaje się być ból oraz dodatkowo wyraźna tkliwość w okolicy nadkłykcia bocznego kości ramiennej.
https://justpaste.it/23m3q ten powiększa się przy prowokacji grupy prostowników- prostowania z oporem, czy testu krzesełkowego. Do pozostałych symptomów zaliczyć można też ból przy zaciskaniu ręki w pięść, krążeniu nadgarstkami, oraz dodatkowo wyczuwalne zwiększone napięcie mięśni prostowników. Naszą diagnostykę warto wspomóc badaniem obrazowym jak: USG, RTG, czy też rezonans magnetyczny.
http://fizjoterapeutasanok5.jigsy.com/entries/general/B%C3%B3l-staw%C3%B3w-czy-to-RZS--kliknij-aby-dowiedzie%C4%87-si%C4%99-wi%C4%99cej .
fizjoterapeuta sanok będzie wszelki metody przynoszące rozluźnienie i zmniejszenie napięcia mięśni:
- terapia powięziowa,
-terapia falą uderzeniową,
-suche igłowanie,
-różne formy masażu,
-rozciąganie.
Oczywiście w trakcie rehabilitacji potrzebne jest zrezygnowanie z powtarzających się ruchów które przyczyniają się do zwiększenia napięcia mięśniowego.
UNDER MAINTENANCE